aten2

Verschillen

Dit geeft de verschillen weer tussen de geselecteerde revisie en de huidige revisie van de pagina.

Link naar deze vergelijking

Beide kanten vorige revisie Vorige revisie
Volgende revisie
Vorige revisie
aten2 [2019/05/26 09:14]
jan
aten2 [2020/09/07 12:04] (huidige)
Regel 3: Regel 3:
 Koog aan de Zaan, 31 maart 1919 -  Koog aan de Zaan, 31 maart 1919 - 
  
-Janneke (Hank) Aten, kunstenares, weeftechnieken, doorliep de Hogere Handelsschool van het Gemeentelijk Lyceum in Zaandam zij studeerde aan de Kunstnijverheids­school in Amsterdam. Zij woonde en werkte in Koog aan de Zaan, Haarlem, Zaandam tot 1945, Amsterdam tot 1950, Huizen (NH); sinds 1968 in Bussum.+Janneke (Hank) Aten, kunstenares, weeftechnieken, doorliep de Hogere Handelsschool van het Gemeentelijk Lyceum in Zaandam en  studeerde aan de Kunstnijverheids­school in Amsterdam. Zij woonde en werkte in Koog aan de Zaan, Haarlem, Zaandam tot 1945, Amsterdam tot 1950, Huizen (NH); sinds 1968 in Bussum. 
 + 
 +Hank Aten was een nicht van [[aten_remmert|Remmert Aten]]. 
  
-==Handweven==  
-Een ieder weet wel iets van de grondbeginselen der weeftechniek. Toch lijkt het me goed in dit verband het principe nog even aan te halen. Zoals men weet worden er voor een weefsel altijd twee stel garens gebruikt. Eén stel, de ketting- of scheringdraden genoemd, wordt tussen twee balken of bomen in het weeftoestel gespannen, terwijl de andere groep, de inslagdraden er doorheen wordt gevlochten. Samen vormen ze een weefsel van bepaalde samenstelling, met een bepaalde binding of structuur. 
  
 In [[zaans_groen|Zaans Groen]] verscheen in mei 1945 een artikel van haar over weeftechnieken. In [[zaans_groen|Zaans Groen]] verscheen in mei 1945 een artikel van haar over weeftechnieken.
  • /home/zaanwiki/domains/zaanwiki.nl/private_html/encyclopedie/data/attic/aten2.1558854891.txt.gz
  • Laatst gewijzigd: 2020/09/06 17:36
  • (Externe bewerking)